Sagedased küsimused

voodike.ee

Miks kasutatakse madratsites lateksit?

Lateks on kummipuu mahlast toodetud naturaalne, väga vastupidav ning paindlik materjal, mis sobib hästi vahekihiks vedrude ja kanga vahele. Sleepwell’i madratsite lateks on eritöödeldud, pestud ning kuivatatud. Nii laseb materjal hästi õhku läbi, on pehme ja vastupidav.

 

Millist rolli mängib voodi alusraam magamise mugavuse juures?

Alusraam aitab madratsi parimaid omadusi välja tuua ning kindlustab selle pika kasutusea. Soovitame kasutada alusraami, mille lippide vahe on 25-63 mm. Kindlasti ära kasuta vineerist või puitlaastust alusplaati, see ei lase madratsil hingata.

 

Milleks on vajalik kattemadrats?

Kattemadrats pakub kehale tuge, kaitseb põhimadratsit ja pikendab selle kasutusiga. Vajaduse korral on kattemadratsit ka lihtne ning odav välja vahetada. Meie tootevalikus on kõikide kattemadratsite katted pestavad. Kui Sinu voodi koosneb kahest madratsist, siis kaotab kattemadrats ebamugava prao kahe asemepoole vahel.

 

Miks kasutatakse madratsites porolooni?

Tänapäevane poroloon on väga hea madratsimaterjal: laseb õhku läbi, ei vaju ära ning ei kogu endasse lõhnu. Viimase 10-20 aasta jooksul on porolooni arendatud niivõrd, et see on maailmas üks enam kasutatavamaid pehmendusmaterjale.

Eriti hästi sobib poroloon allergikutele, sest see materjal on väga ebasobiv voodilestade elupaigaks. Näiteks Sleepwelli toodetes kasutatava porolooni on heaks kiitnud ka Eesti Allergialiit.

 

Kas vedrumadratsit peab pöörama?madratsid voodid Sleepwell voodike.ee

Madratsit tuleks pöörata, sest materjalid vajavad taastumist. Paljud meie madratsid on kahepoolsed: villane pool hoiab talvel sooja, puuvillane pool laseb suvel hästi õhku läbi. Seega on soovitav madratsit vähemalt poole aasta jooksul korra pöörata.

Madratsi perioodiline pööramine pikendab märgatavalt ka selle kasutusiga!

 

Soovime voodikaaslasega erinevaid madratseid. Mida teha?

Kõige lihtsam on osta kaks erinevat madratsit ning nende peale kattemadrats. Nii magab kumbki talle sobiva madratsi peal, samas ei vähenda kattemadrats vedrumadratsi omadusi.

See lahendus sobib ka kušettidele – neid saab omavahel ühendada klambri või otsapaneeliga ja katta ühise kattemadratsiga.

 

Kas jäigem või pehmem madrats?

Laialt on levinud arvamus, et mida jäigem madrats, seda parem. Tegelikult on oluline see, kuidas madrats kehale tuge annab. Madrats peab võtma keha kuju, mitte keha madratsi kuju!